Wyżywienie do żłobka Magiczna Kraina dostarczane jest przez firmę cateringową Betty Food, która specjalizującą się w przygotowywaniu posiłków dla dzieci, również dla dzieci z alergiami,  Posiłkiprzygotowywane są w  profesjonalnej kuchni, w warunkach i miejscu dopuszczonym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.Możecie mieć Państwo pewność, że dziecko otrzyma pyszny i prawidłowo zbilansowany posiłek. 

Podawane jest pięć posiłków: pierwsze śniadanie, drugie śniadanie, zupka, drugie danie i podwieczorek.

Realizujemy wszystkie diety eliminacyjne – bezmleczne, bez jajeczne, bezglutenowe, uwzględniające alergie nawet na pojedyncze składniki.

Jadłospis dostosowany jest do wieku dzieci. Podzielony jest na dietę niemowlęcą, po niemowlęcą i dietę dzieci starszych. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające prawidłowe wartości odżywcze i energetyczne.

Aktualne jadłospisy są wywieszane w placówce oraz w Strefie Rodzica dostępnej po zalogowaniu.

 

Więcej informacji na stronie http://bettyfood.pl

 

Rodzice dzieci, które nie korzystają z naszego cateringu, mogą dostarczyć posiłki samodzielnie. Powinny to być hermetycznie zamknięte słoiki z daniami obiadowymi, deserami typu gerber, mleko modyfikowane, kaszki.

W „Magicznej Krainie” dbamy także o kulturę jedzenia, dlatego przy stole Dzieci uczone są zasad dobrego zachowania się i umiejętności posługiwania się sztućcami JOpiekunowie zachęcają Dzieci do kosztowania dań, nie zmuszają Dzieci do jedzenia, ale pomagają w spożywaniu posiłków.